Genital Estetik Ameliyatları

Genital Estetik Ameliyatları Ankara

Estetik görünüm özellikle kadınlar açısından günümüzde oldukça önemlidir. Hem iç ve hem de dış görünüme son derece önem veren kadınlar, kendilerini daha iyi hissettirebilecek işlemlerden kaçınmamaktadır. Dünya genelinde uygulanan çeşitli estetik operasyonlara en fazla rağbeti gösterenler yine kadınlardır. Vücut ve yüz estetiği yanında genital estetik, şüphesiz kadınların en çok tercih ettiği estetik alanıdır. Genital bölgedeki görünüm ve fonksiyon problemlerine çeşitli çözüm önerileri getiren genital estetik operasyonlarının çoğunda cerrahi işlemleri de sıklıkla görüyoruz. Ankara’da genital estetik ameliyatları konusunda akıllara gelen soruların yanıtlarını aşağıda vermeye çalışacağız.

Genital Estetik Ameliyatları (Genitoplasti) Neden Yapılır?

Cinsel yaşantıyı olumlu veya olumsuz yönde etkileyen durumlardan birisi vajen bölgesindeki görünüm iken diğer bir durum ise vajinanın fonksiyonlarını yerine getirmesi konusudur. Vajina bölgesinde kadını ya da eşini rahatsız eden bir görüntü varsa; bu cinsel ilişkiyi doğrudan olumsuz yönde etkiler. Benzer şekilde vajen bölgesinde görülen fonksiyonel bozukluklar da cinsel hayatın kalitesini riske atabilir. Bu sebeple; gerek görünüm bozuklukları gerekse  fonksiyonel bozuklukların çözüme ulaşması için genital estetik ameliyatları en iyi çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genital Estetik Ameliyatlarının Riskleri Nelerdir?

  • Vajina bölgesi, vücudun diğer bölümlerinden daha fazla probleme açık olan bölge olarak bilinmektedir. Bu sebeple genital estetik ameliyatları öncesinde herhangi bir problem yaşanmaması için doktor tarafından bir takım tedaviler tavsiye edilebilir. Sistit gibi durumlarla karşılaşıldığında genital estetik ameliyatları yapılmaz. Bu sebeple genital estetik ameliyatı yaptırmadan önce detaylı bir jinekoloji muayenesinden geçmek son derece önemli bir konudur.
  • Steril ortamda yapılmayan bir genital estetik ameliyatı, enfeksiyon riski doğurabileceğinden ve steril olmayan hiçbir yerde genital estetik ameliyatı yaptırmamak gerekir.
  • Genital estetik ameliyatları esnasında yaşanacak komplikasyonların önüne geçmek adına doktora kullanılan ilaçları, varsa alerjileri ve kronik rahatsızlıkları mutlaka belirtmek gerekir.

Genital Estetik Ameliyatları Gerektirecek Durumlar Nelerdir?

Kadınlara estetik açıdan çözüm sunan genital estetik ameliyatları, kişiyi hem psikolojik hem de sosyolojik anlamda pozitif yönde etkileyen operasyonlar arasındadır. Cinsel tatmin hazzının yeniden hissedilmesini sağlayan genital estetik ameliyatları sayesinde çiftler ayrılmaktan vazgeçmektedir. Bu sebeple cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyen her türlü sorunun çözümü genital estetik ameliyatları ile mümkündür.

En Sık Tercih Edilen Genital Estetik Ameliyatları Hangileridir?

Ankara’da en sık tercih edilen genital estetik ameliyatları aşağıda belirtilmiştir.

Labioplasti

Labium minore olarak isimlendirilen iç dudaklarda sarkıklık, eşitsizlik gibi durumlar görüldüğünde labioplasti ameliyatı yapılabilmektedir. Labium minore’ de görülen şekil bozukluklarının iç çamaşırı tercihinde dahi etkin rol oynadığını göz önüne alındığında labioplasti ameliyatı ile kadınlarda hem psikolojik hem de sosyolojik anlamda rahatlama görülecektir. Enfeksiyon, kuruluk ve rahat giyinememe gibi sorunları sona erdiren labioplasti ameliyatı, kadınların sıklıkla tercih ettiği genital estetik ameliyatları arasındadır.

Vajina girişinde bulunan dudakların büyüklük problemini gidermek ve sarkıklık gibi sorunlara çözüm üretmek için yapılan labioplasti ameliyatı yaklaşık 30 ila 45 dakika arasında sürmektedir.

Vajina Daraltılması

Vajinada bolluk, ilerleyen yaş, sık doğum yapmak, epizyotomi kesileri, vajina ameliyatları gibi nedenler vajinada genişleme şikâyetini doğurmaktadır.

Genital estetik ameliyatları arasında, vajinadaki kasların gevşemesiyle alakalı olan cinsel hazzın azalması sorununun giderilmesine yönelik  sıklıkla vajinoplasti tercih edilir. Vajinal daraltma ameliyatı olarak da bilinen vajinoplasti ameliyatı ile  gevşeyen fazla dokular tahliye edilir ve vajina kasları sıkıştırılır. Böylelikle vajinanın daraltılması sağlanır.

Klitoris Estetiği

Küçük dudakların üst tarafında bulunan klitoris, sinir noktalarının birleştiği bölgededir. Cinsel ilişki esnasında alınan haz ile doğrudan ilgili olan klitoris genital estetik ameliyatlarında oldukça müdahale edilen bir bölgedir. Vajina dudakları büyükse ve klitoris üzerine sarkıyorsa, cinsel ilişkiden haz alınmasına engel olabilir. Cinsel hazzın çok daha fazla arttırılmasını sağlamak amacıyla klitoris üzerindeki dokular klitoris estetiği sayesinde kolaylıkla alınabilir. Klitoris estetiği yapılma nedeni büyük dudaklar ise klitoris estetiği ile beraber labioplasti ameliyatı da yapılabilir.

Whatsapp'tan Bize Yazın